Čas letí a stalo se přesně to, co mi všichni říkali, když jsem v r.2004 dostavěl svůj nový skleník 2,5 x 4m: ,,Za chvíli ti i ten skleník bude malej!" . Tenkrát jsem si říkal, že kecaj, že mám na mnoho let vystaráno.... Nekecali:-)
Vloni jsem tedy začal stavět kaktusům nové obydlí...tentokrát ne skleník, ale takový vzdušný přístřešek - pro rebucie, sulkorebucie, lobivie a echinocereusy. loni, ještě v improvizovaných podmínkách, jsem tam pěstoval sulky a lobívky ... a musím říct, že se jim tam líbilo! Až pak na podzim, kdy už byly dlouho bez vody, slunce stálo hodně nízko a paprsky nebyly filtrovány přes krytinu, dostaly kytky trochu "za uši"... Letos jsem ven přestěhoval i rebucie a hned první větší květnová vedra ukázala, že bez přistínění to nepůjde ani zde... Ale jinak to vypadá nadějně.....

2008

Od poloviny května jsou u mě už v plném květu zástupci rodů Rebutia, Echinocereus, sporadicky se objevují květy u Sulcorebutia, zažíná Turbinicarpus
a samozřejmě kvetou mamilárie a první gymnocalycia jako G.andreae a G.bruchii....

Echinocereus triglochidiatus - většinou první kvetoucí echinocereus,  nádherné květy, které vydrží mnoho dní, ve skleníku se mu nedařilo, potřebuje čerstvý vzduch...                      další obr.

Letos poprvé kvetoucí čtyřleté semenáčky Rebutia krainziana, ze semen z původní rostliny od pana Hlineckého...   další obr.

Kvetoucí tříleté semenáčky Rebutia violaciflora (fialový květ) a Aylostera flavistyla (oranž.květ)... 

A do třetice kvetoucí semenáček - Mediolobivia canacruzensis R642....    další obr. - dospělá rostlina 

Echinocereus chloranthus - jeden z prvních jarních echinocereusů, květy drží mnoho dní...   další obr

Echinocereus viridiflorus - tento druh mám velmi rád, je to nezvykle zeleně kvetoucí miniaturka, 
                                      již
malinké semenáčky jsou schopny vykvést.....

 

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6

      

Titulní strana | Úvod | Balkonová kaktusařina | Rebutia | Galerie | Zajímavé linky | Kontakt